+380 50 034 3730

пн-пт з 10:00 до 19:00

Роботизація

   
   Динаміка розвитку промисловості в XXI столітті безперервно зростає, що в свою чергу вимагає від сучасного виробництва організації якісного, економічного, гнучкого і стабільного технологічного процесу. Один з можливих варіантів вирішення цього складного завдання - роботизація виробництва. З кожним роком число роботехнічних комплексів РТК збільшується, разом з тим розширюється і спектр вирішуваних завдань. Застосування промислових роботів має ряд очевидних переваг:

 
Продуктивність
   Основним критерієм впровадження РТК, особливо на однотипних операціях, є підвищення продуктивності технологічного процесу. Не має потреби платити роботам заробітну плату, переробки та соціальні відрахування, відпускні, декретні та лікарняні. Використання роботів дозволяє змінити кількісні, а часто і якісні, показники старого обладнання. Висока продуктивність РТК однозначно перевершує людську - це гарантований шлях до отримання переваг перед конкурентами.
Якість і стабільність
   Не варто скидати з рахунків проблему поствихідного дня, коли якість продукції, з високою часткою ймовірності, може очікувано знизитися, це в тому випадку, якщо співробітники з числа виробничого персоналу, взагалі з'явилися на своєму робочому місці. Машина ж навпаки, не втомлюється, тому якість фарбування видового вироба або збірки складного вузла буде стабільним і на початку, і в кінці зміни. Крім цього, в сучасних реаліях, гостро стоїть проблема найму високопрофесійних і відповідальних працівників на виробництві. Застосування роботів в технологічно складних і критичних процесах дає можливість виробництва мати мінімальну кількість висококваліфікованих і відповідно високооплачуваних фахівців.
Безпека персоналу
     Найважливішим фактором є безпечні умови праці для співробітників, якщо звичайно, підприємство не планує регулярно виплачувати відрахування і штрафи травмованим на виробництві працівникам. Технологічні операції які включають в себе роботу в умовах високих і низьких температур, токсичною атмосфери, високого шумового забруднення, одним словом, пов'язані з перебуванням персоналу в шкідливих умовах, значно збільшують витрати на заробітну плату, засоби індивідуального захисту, звужують коло претендентів, готових працювати на даному виробничій ділянці. Робот не потребує захисту органів дихання або зору, у нього на порядок нижче вимоги якості навколишнього середовища, освітлення, шумового забруднення. Використання промислових роботів у виробництві знижує навантаження відділу ОП по роботі з самими різними контролюючими органами, спрощуючи тим самим роботу підприємства.

Роботи можуть здійснювати самі різнопланові технологічні операції: Різка Це процес переміщення ріжучого інструменту (лазерний промінь, плазмовий факел, струмінь гідроабразивного різака) по заздалегідь заданій траєкторії зі строго визначеною швидкістю. Завдяки 6ти осях робота, можна виконувати розкрій як листових матеріалів, так і інших заготовок з високою складністю об'ємної форми поверхні. При цьому можна виконувати рези по найхимернішим траєкторіях, а товщина матеріалу залежить від конкретної технології різання і підібраного обладнання.
Обробка поверхні
   Застосування роботів в процесах фарбування, напилення, підготовки поверхні дозволяє домогтися рівномірності обробки, економії витратних матеріалів, високої і стабільної якості результату.

Дугове зварювання
   Сварка - це саме широко затребуване застосування промислових роботів. Починаючи від найпростіших рішень, і закінчуючи просунутими комплексами, де попередньо завантажений набір деталей в автоматичному режимі збирається в повністю готовий виріб. Для поточного виробничого циклу, де потрібне виконання постійно великої кількості однакових операцій це ідеальне рішення. Так як ця технологічна операція дуже затребувана, виробники роботів надають додаткові програмні пакети, які максимально спрощують процес програмування робота, що дозволяє створювати нові, або коригувати існуючі програми траєкторій виробничим персоналом прямо на місці. Крім цього, цим же РТК може проводитися наплавлення - відновлення зношених поверхонь і виробів.

Обслуговування верстатів
   Однією з класичних задач роботизації є інтеграція промислових роботів з промисловими верстатами. Це може бути виконання небезпечних маніпуляцій завантаження / розвантаження заготовки з ливарної машини, токарного-фрезеровочного центру, преса або верстатного обладнання.

Фрезерування
   Робот може виконувати фрезерну обробку деталей, утримуючи як інструмент, так і вироб (сам інструмент при цьому розташовується стаціонарно). За допомогою додаткової станції, з набором оснащення, може вибиратися необхідний для конкретної операції інструмент.

Паллетування продукції
   Одним з повсюдно використовуваних застосувань промислових роботів є укладання продукції на палети. Дозволяє швидко, акуратно і безперервно викладати продукцію на піддон. Залежно від конструкції захоплення можна палетованих найрізноманітнішу продукцію - пакети, контейнери та багато інших видів готових виробів. Зазвичай використовуються два принципи роботи захоплення - механічний і вакуумний. Роботи паллетіровщікі широко поширені в харчовій промисловості, у виробників габаритних виробів зі скла (автомобільні і віконні), хімічної сфері, виробництві будівельних матеріалів.

 Упаковка
   Дане завдання виділено в окремий клас, так як часто доводиться мати справу з дуже різними виробами. З причини невизначеності геометричного положення виробів, операція упаковки не може обійтися без системи технічного зору - продукт переміщається конвеєрною стрічкою в довільному порядку, при цьому також довільно розміщений, системі потрібно його ідентифікувати, визначити положення і виконати захоплення і перенесення. 

    
   Більшість виробників промислових роботів самостійно не здійснюють їх установку кінцевому замовнику, якщо звичайно не йдеться про постачання десятків і сотень РТК. Сам по собі промисловий робот - це, по суті, універсальна платформа. Цю платформу, згодом, необхідно оснастити інструментом, конфігурувати її на виконання певної роботи, навчити персонал замовника роботі на отриманому комплексі. Сама робота інтегратора полягає в тому, щоб зібрати в єдине ціле сам промисловий робот, необхідне оснащення - джерела зварювального струму, джерела лазерного випромінювання, оптику що фокусує, фрезерні шпинделі, фарбувальне, вимірювальне або інше необхідне обладнання для задоволення потреб замовника. При цьому в загальній вартості кінцевого рішення частка робота може становити близько 20-40%, а решту витрат складуть додаткові вузли та підсистеми, проектування і виготовлення вузькоспеціалізованої оснащення, написання ПО, розробка системи безпеки персоналу та багато іншого.
     Промислові роботи - це технічно комплементарні системи, що вимагають грамотного програмування, налаштування і обслуговування. Тому важливо звертатися за покупкою в компанію, яка зможе не просто продати робота, а й забезпечити його повний інжиніринговий супровід. Якщо не хочете думати, як впровадити промислового робота в технологічну операцію, як його підключити, налаштувати, використовувати і обслуговувати, то варто купувати робота з послугою під ключ. Володіючи кваліфікованим і досвідченим штатом фахівців, наша компанія зробить підбір робота під Ваші вимоги, поставить, виконає інтеграцію, монтаж, запуск, програмування, навчання Вашого персоналу безпечної і безаварійної експлуатації робота.